Artykuły

Strona Główna

RANCZO ARKA ZAPRASZA !

Gospodarstwo Agroturystyczne Serniki - Ranczo Arka W malowniczej wsi Serniki, leżącej w dolinie rzeki Wieprz, w odległości 2 km od drogi krajowej nr 19 (Lublin-Białystok) położone jest Gospodarstwo Agroturystyczne "Ranczo Arka".
Tereny Gminy Serniki odznaczają się dużymi walorami krajobrazowymi, przyrodniczymi
oraz zbiorem ciekawych zabytków architektonicznych. Obszar gminy leży w strefie Klimatu Wielkich Dolin.

Agroturystyczne "Ranczo Arka" do którego pragniemy Państwa zaprosić to kilkuhektarowy atrakcyjnie zagospodarowany teren, prezentujący bogactwo roślin jak i różnorodność zwierząt w czystym i spokojnym otoczeniu.
Na terenie gospodarstwa znajdują się dwa stawy dla pasjonatów wędkarstwa jak i dla osób, które chętnie przepłyną się tratwą. Do dyspozycji gości jest altanka mogąca pomieścić kilkadziesiąt osób bawiących się przy ognisku lub grillu.
Zwiedzając "Ranczo Arka" nie można przejść obojętnie obok wystawy starych maszyn i sprzętów rolniczych, które są ciekawostką zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Zapytacie Państwo dlaczego Arka?
Gospodarstwo Agroturystyczne Serniki - Ranczo Arka

Nasze ranczo to dom dla różnych, mniej lub bardziej egzotycznych, zwierząt w którym mieszkają: m.in.: konie, osły, renifery, górskie bydło szkockie, bydło węgierskie, lamy, muflony, kozy (górskie, mleczne), owce wrzosówki, króliki,  mangalica (węgierska świnia pastwiskowa), świnki wietnamskie, świniodziki, strusie afrykańskie, Emu,  Nandu, bociany, perliczki, indyki, kaczki, gęsi, najdziwaczniejsze kury i pies "Jack".

Jesteśmy przekonani, że każdy z Państwa znajdzie coś dla siebie. Jest to miejsce zarówno dla osób szukających ciszy i chcących odpocząć od zgiełku miasta w towarzystwie zwierząt jak i dla grup zorganizowanych szukających czynnego wypoczynku. Bliski kontakt ze zwierzętami, możliwość pogłaskania to jedna z wielu atrakcji oferowanych najbardziej wdzięcznym odbiorcom agroturystyki - dzieciom.

Program pobytu dla najmłodszych (dla grup szkolnych, przedszkolnych, młodzieży) na Ranczu Arka w Sernikach opiera się przede wszystkim na czynnym wypoczynku polegającym na korzystaniu z wielu atrakcji.
Są to m.in.: oglądanie zwierząt wraz z przewodnikiem, przejażdżka kolejką wąskotorową, zamek dmuchaniec, zjeżdżalnia krzesełkowa, karuzela, plac zabaw dla dzieci, przejażdżka wozem taborowym po lesie, strzelanie z łuku bądź wiatrówki, gokarty, gra w siatkówkę, pin-ponga, piłkarzyki.
Kilkugodzinną wizytę na naszym ranczu zakończyć można zabawą przy ognisku połączoną z pieczeniem kiełbasek. Program dobierany jest indywidualnie do potrzeb i oczekiwań przybyłych Gości.

Równie chętnie będziemy witać osoby dorosłe. W dzisiejszych czasach tak mało czasu poświęcamy na obcowanie z naturą. Wizyta na Ranczu Arka może być doskonałym wypoczynkiem od codziennego, miejskiego zgiełku.
Dla miłośników koni przygotowaliśmy jazdę konną, przejażdżki bryczką a zimą kuligi.
Dla pasjonatów wędkarstwa jak i dla osób, które chętnie przepłyną się tratwą dostępne są
dwa pełne różnych gatunków ryb stawy. Do dyspozycji gości udostępniona jest również altanka,
w cieniu której można zrelaksować się i poddać urokom wiejskiego krajobrazu.

Zapraszamy!