Zwierzęta w Ranczu Arka

NASZE ZWIERZĘTA

Renifery

renTo ssak z rodziny jeleniowatych, zamieszkujący arktyczną tundrę i lasotundrę w Eurazji i Ameryce Północnej.
Dla podgatunków północnoamerykańskich stosuje się nazwę karibu.

Muflon

muflonTego mieszkańca naszego gospodarstwa trzeba poznać osobiście.
Z jednej strony jest to po prostu owca, z drugiej swoją dostojnością i urodą przewyższa większość rogaczy. 

Daniel (Dama dama)

danielRodzina: Jeleniowate.
Obecnie w Polsce daniele najliczniej występują w zach. części kraju. Jest to gatunek elastyczny, ale najczęściej zasiedla nizinne lasy liściaste i mieszane.

Węgierskie długorogie bydło szare

DSC09077_640x480

Węgierskie długorogie bydło szare (węgierskie bydło stepowe). Jest to bydło średniej wielkości o białoszarej maści i charakterystycznych rogach, osiągających długość 1,5 metra.

Struś afrykański

strus_afrykanskiChcecie się dowiedzieć czy struś chowa głowę w piasek? Nic prostszego! Przyjdźcie do nas i obserwujcie to ciekawe zwierzę!

Perliczka

perliczkaA teraz pragnę Państwu przedstawić gatunek znany, ale rzadko hodowany w naszych kurnikach przydomowych. Gatunkiem tym jest perliczka zwana również pantarką.

Konie rasy Szlachetna Półkrew

heraMieszkańcy naszego gospodarstwa prowadzą leniwy tryb życia - zresztą my też chcemy by żyło im się u nas jak najlepiej.

Koń Wielkopolski

13092010319_wp_640x480 Jest to rasa półkrwi angielskiej oznaczana symbolem X Wlkp.
Konie te są wspaniałymi wierzchowcami i końmi zaprzęgowymi, bardzo popularnymi w całej Polsce.

Kuc Szetlandzki

08022011959_640x480Na zdjęciu Lola, Sandra i Moris.
Kuc szetlandzki  pochodzi z Wysp Szetlandzkich, oddalonych o 185 kilometrów od pn.-wsch. wybrzeży Szkocji.

Mangalica - węgierska świnia pastwiskowa

mangalicaNiezwykle ciekawą rasą świni są (utrzymywane w trzech kolorach: rude, czarne i białe) pokryte kędzierzawą sierścią mangalice.

Świniodzik

swiniodzikOficjalnym mieszańcem świni domowej i dzika jest, najzwyczajniej w świcie, świniodzik. Dla zwykłego zjadacza chleba będzie jednak prawie niemożliwe odróżnienie tego zwierzęcia od pospolitego dzika.

Koza domowa

kozaJak już wiecie, na naszym ranczu mieszka wiele owiec. Żeby im smutno nie było, zaprzyjaźniły się innymi mieszkańcami naszego gospodarstywa - kozami domowymi.

Bydło rasy Scottish Highland

szkockie_1Wszystkim nam krowa kojarzy się z krótkowłosym bydłem, leniuchującym na zielonej łące, umaszczonym na biało-czarno.

Osioł

7680740

Kiedy chcemy o kimś nieładnie powiedzieć, nazywamy go osłem.
Nie jest to miłe, ale wystarczy raz spotkać to zwierzę na swojej drodze, by przekonać się, że takie porównanie nie ma nic wspólnego z prawdą.

Lama (Lama glama, Lama guanicoe f. glama)

lama2Na zdjęciu Lamia i Lamek.
Udomowiony ssak parzystokopytny z rodziny wielbłądowatych.
Lama glama występuje w Peru, Boliwii i Argentynie.

Emu

strus_emuJeśli na naszym ranczu swoje schronienie znalazły strusie afrykańskie oraz nandu, nie mogło u nas zabraknąć też emu. Trudno powiedzieć który z nich jest najsympatyczniejszy, ale może wam uda się zaprzyjaźnić z którymś z nich.

Nandu

DSC08582_640x480Jest wiele ptaków, które ma skrzydła, ale nie potrafi latać. Należą do nich także strusie. Na naszym ranczu swoje miejsce znalazły trzy gatunki tego ptaka.

Bocian

bocianSą takie wybredne ptaki, które lubią określoną pogodę i by się nie męczyć w nadmiernym upale lub mrozie, podróżują tysiące kilometrów. To bociany... ale okazuje się, że nie wszystkie. Na Ranczu Arka spotkasz jednego, który już nigdy nie poleci do Afryki.

Koń Małopolski

01072010180_640x480 Koń małopolski to określenie konia półkrwi angloarabskiej, hodowanego w południowej i południowo-wschodniej Polsce.

Kuc Feliński

Tpic12ypowy kuc feliński to miniatura konia małopolskiego, ale nic sobie z tego nie robi. Jego szlachetna sylwetka, sposób poruszania się, temperament, ale też zrównoważony charakter, pozwala sądzić, że pochodzi z arystokratycznej rodziny.

Hucuł

IMG_2640_640x480Na każdym ranczu możecie spotkać konie. Także u nas! Jednym z gatunków, które zamieszkały w naszym gospodarstwie są konie huculskie.

Wietnamska świnia zwisłobrzucha

obraz_224_1024x768Spójrzcie na świnię wietnamską. Kilka osobników tego gatunku biega po naszym gospodarstwie.

Owca wrzosówka

owcaJeszcze w roku 1955 mieliśmy w Polsce około 120 tysięcy sztuk tego zwierzęcia - w tej chwili już tylko 1600. Część z nich możecie spotkań w naszym gospodarstwie.